Başkanlık seçimi için olağan olarak toplanan İstanbul AFSİAD Genel Kurulunda bayrak değişimi gerçekleşti. İki dönem Afyon milletvekili olarak da görev yapmış olan İstanbul AFSİAD eski Başkanı Metin Balıbey, görevini Afyonlu İşadamı Hüseyin Çelik’e bıraktı.

BİRLİKTE YOL YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Bayrak değişiminin akabinde teşekkür ve sunuş konuşması yapan İstanbul AFSİAD Başkanı Hüseyin Çelik, dernek için şimdiye kadar emeği geçen Kurucu Başkan Mustafa Mühsürler, bir önceki dönem başkanları Kamil Ay, M. Ahmet Ünlü ve Metin Balıbey’e teşekkürlerini iletti. İstanbul AFSİAD’ın Afyonlu işadamları için gözbebeği niteliğinde olduğuna dikkat çeken Çelik, şunları söyledi: “AFSİAD, İstanbul’daki Afyonlu sanayici ve işadamlarımızın ortak paydada buluştuğu, hasbıhal ettiği ve dostluklar kurduğu güzide bir derneğimiz. Bundan sonra da aynı şekilde herkesin birikimlerinden yararlanmaya, birlikte yol yürümeye devam edeceğiz.”

AFYON İÇİN PEK ÇOK PROJEYE İMZA ATMA ZAMANI

İstanbul AFSİAD Başkanı Çelik, kültürel, sosyal ve ekonomik açıdan Türkiye’nin en zengin değerlere sahip şehirleri arasında kadim Afyon’un yer aldığını belirterek, manevi bağlarımızın olduğu şehir için öncelikli yapılması gerekenlere dikkat çekti. İstanbul AFSİAD olarak, ekonomik açıdan Afyon’un ürünlerini hem bölgemizde hem de dış pazarda tanıtmanın öneminden bahseden Çelik, ayrıca Afyon’daki istihdamı arttırmaya yönelik yeni yatırımcıların bölgeye çekilmesi konusunda projeler üretmek gerektiğine de değindi.

BİRÇOK FAALİYETLER DÜZENLEYECEĞİZ

Reel ve sürdürebilir projelerin hazırlanması yönünde yurt içi yurt dışı tüm dernek paydaşlarının birlikte hareket edeceğine inandığını aktaran Çelik: “Değerli üyelerimiz ve yönetimdeki arkadaşlarımla birlikte Afyon’umuz için pek çok projeye imza atacağımıza inanıyorum. Aynı zamanda üyelerimiz arasındaki dayanışma ve kaynaşmayı da daha güzel yerlere getirmek için birçok faaliyetler düzenleyeceğiz” dedi.

İstanbul AFSİAD Başkanı Hüseyin Çelik, sunuş ve teşekkür konuşmasını Yönetim Kurulu’na ve kendisine verilen destekten dolayı tüm dernek üyelerine teşekkür ederek kapattı.

AFSİAD’ın yeni başkanı belli oldu

İstanbul Afyonkarahisarlı Sanayiciler ve İşadamları Derneği (AFSİAD) tarafından başkanlık seçimi gündemiyle toplanılan genel kurulda Hüseyin Çelik, İstanbul AFSİAD Başkanı seçildi.
EKONOMİ 28.12.2021 22:57:00 0


 • Salı 4.5 ° / -5 ° Hafif kar
 • Çarşamba -4.4 ° / -10.4 ° Hafif kar
 • Perşembe 2.7 ° / -2.9 ° Bulutlar
 • BIST 100

  1.980%-5,08
 • DOLAR

  13,5323% 0,71
 • EURO

  15,3566% 0,15
 • GRAM ALTIN

  790,02% 0,50
 • Ç. ALTIN

  1303,533% 0,50