Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürlüğü arasında eğitim, araştırma, sağlık hizmeti üretimi ve kamu sağlığını geliştirme gibi alanlarda yapılacak iş birliğine dair protokol imzalandı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş ve İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz arasında imzalanan protokol ile Nükleer Tıp görüntüleme, tetkik ve tedavi hizmetlerinde iki kurumun cihazları ortaklaşa kullanılacak ve AFSÜ’de görevli Nükleer Tıp uzmanları Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Nükleer Tıp Biriminde, Radyasyon Koruma Sorumlusu olarak görevlendirilebilecek.

DAHA FAZLA HASTAYA HİZMET

Rektör Prof. Dr. Okumuş protokolün, makine-teçhizat ve insan gücü imkânlarından en üst düzeyde faydalanmak suretiyle hastaların il dışına çıkmadan tedavilerinin sağlanarak sağlık hizmetlerinin etkin olarak yürütülebilmesi adına imzalandığını söyledi. 2016 yılının Ocak ayında faaliyete geçen AFSÜ’nün Nükleer Tıp Merkezinde yıllık ortalama 1000 hastaya hizmet verildiğini belirten Prof. Dr. Okumuş, üniversitenin bu alandaki donanım ve nitelikli personel kapasitesini Afyonkarahisar Devlet Hastanesi ile paylaşarak daha fazla sayıda hastaya hizmet vereceğini kaydetti.

PROTOKOL HAKKINDA

Protokol kapsamında Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortasından (GSS) yararlanan hastalar ve bakmakla yükümlü oldukları kişilerden ilave ücret talep edilemeyeceğine dikkat çeken Prof. Dr. Okumuş, Sosyal Sigortası ya da GSS’i bulunmayan hastalar ile sağlık turizmi kapsamındaki hastalara ise ilgili mevzuata göre ücretlendirme yapılacağını dile getirdi.

Protokol ile nükleer tıp görüntüleme, tetkik ve tedavi hizmeti alması gereken hastaların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Devlet Hastanesi ile AFSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi arasındaki iş birliği kriterlerinin tespit edildiğini belirten Prof. Dr. Okumuş, personel görevlendirmesinin Yüksek Öğretim Kanunu ve Sağlık Bakanlığının ilgili mevzuatına göre kurumlar arasında mutabakat sağlanarak gerçekleştirileceğini kaydetti.

AFSÜ ve Sağlık Müdürlüğünden işbirliği protokolü

Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Sağlık Müdürlüğü ile Nükleer Tıp alanında işbirliği protokolü imzalandı.
SAĞLIK 18.04.2022 18:59:00 0


 • Pazartesi 20.1 ° / 6.8 ° Dağınık bulutlar
 • Salı 20.3 ° / 8.5 ° kırık bulutlar
 • Çarşamba 23.6 ° / 12.3 ° Bulutlar
 • BIST 100

  2.381%0,36
 • DOLAR

  15,7844% -0,56
 • EURO

  16,8805% 0,47
 • GRAM ALTIN

  937,85% -0,50
 • Ç. ALTIN

  1547,4525% -0,50