ATİK Uluslararası Ticaret ve İşbirliği Konseyi Afyonkarahisar Başkanı Yüksel Özsarı, yazılı basın açıklaması yaparak, “Avrupa Ticaret ve İşbirliği Konseyi olarak; yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.  

Yüsel Özsarı, açıklamasında şunları söyledi; “Değerli girişimci dostlarımız; gerek kendi iş ve istihdam olanaklarınızı artırmak, gerekse de Ülke ekonomisine bir ivme kazandırmak isyorsanız, sizin için önemli bir fırsat olan "Atik Afrika İş Forumuna" katılmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. İlk olarak özetle; ATİK’in dünü, bügünü ve yarınları ile kısaca bilgilendirme yapmak istiyorum.

ATİK'İN KURULUŞ AMACI

Lobi faaliyetleri ile Avrupa'da birbirinden habersiz 100 binden fazla Türk iş adamlarımızı bir araya getirerek güç birliği, fikir ve iş birliği yapmayı önceleyen, aynı zamanda Avrupa'da kurmuş olduğu şubelere; o şehrin insanlarından temsilci seçerek, işlerin daha hızlı bir şekilde yürütülmesini sağlamaktan ibarettir.

Bunun yanında; toplumsal ve ulusal olaylarda diplomasi açısından Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne katkıda bulunmayı bir borç olarak gören milli ve Türkiye sevdalısı bir sivil toplum kuruluşudur. Atik kurulduğu günden bugüne kadar yaptıkları icraatları ile dünya kamu oyunda kendinden söz ettirmeyi başarmış olan Uluslararası arenada markalaşmış bir STK'dır.

ATİK’İN BAŞARI HİKAYESİ

ATİK olarak başarı serevünimizin hikayesi ise şöyledir: Atik olarak bizim başarımızın ilk merhalesi ve iksiri inanmaktır. İkinci merhalesi ise; ekip çalışması, üçüncüsü; planlamadır.

Son olarak da; Stratejik akıl, analitik öngörü, disiplinli çalışma, hedef odaklı mücadele, bunların yanında hayatın ve olayların gönülden kavranışı zincirleme başarıları fişekleyerek zirveye ulaştık. Başarının sınırlarını inancımızın cebbarlığı, irfanımızın büyüklüğü, iddialarımızın cesaret ve civanmertliği belirleyecektir.

YATIRIM OLANAKLARINI SUNACAKLAR

ATİK kurulduğu günden itibaren ilk günkü; heyecan, azim, idealizm ve kararlılıkla yoluna devam etmektedir. Bu doğrultuda bir ilke daha imza atmak üzeriyiz. Siz girişimci dostlarımı, ATİK olarak düzenleyeceğimiz yeni çalıştayımızın detayları hakkında da kısaca bilgilendirmek istiyorum:

Afrika is dunyasi (54 Afrika ülkesi) Dünya ile İstanbul'da buluşuyor.  Ülkelerin devlet Başkanları, Bakanlar, Ticaret Odası Başkanları, iş insanları bu forumda ülkelerinin yatırım olanaklarını sunacaklar. Böylece Uluslararası boyutta bir çok Ülkeden gelecek olan girişimcilerimiz, imzalanan işbirliği protokolleri sayesinde; hem kendi sektörlerine hem de Ülkelerine yeni iş ve istihdam olanakları tesis etmek suretiyle ekonomiye canlılık kazandıracaklardır.

ATİK AFRİKA İŞ FORUMUNA DAVET ETTİ

Genel Başkanımız Sayın Aziz Şahin Bey'in liderliğinde ve ATİK Genel Başkan Yardımcımız Osman Gümüşkaya'nın koordinatörlüğünü üstlendiği çalıştayımıza çok sayıda iş insanın ve Afrika Ülkelerinin katılacağı "Atik Afrika İş Forumu" 10-13 Haziran 2021 tarihleri arasında Türkiye/İstanbul Pulman Otel Kongre Merkezinde düzenlenecektir.

Yani ATİK, dün olduğu gibi bugün ve yarınlarda da ilklere imza atmak suretiyle başarı serüvenine yenilerini eklemeye devam edecektir. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olup, lütfen bizi takip etmeye devam ediniz.

Sözlerimi burada son verirken "Atik Afrika İş Forumuna" tüm girişimci dostlarımızı bekler, saygı ve hürmetlerimi sunarım.”

Afyon, Atik Afrika İş Forumuna davet edildi

Afrika Ülkelerinin katılacağı "Atik Afrika İş Forumu" 10-13 Haziran 2021 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek. Afyonkarahisarlı iş insanları da foruma davet edildi.
EKONOMİ 30.05.2021 19:02:00 0


 • Cumartesi 0 ° / 0 ° Yok
 • Pazar 0 ° / 0 ° Yok
 • Pazartesi 0 ° / 0 ° Yok
 • BIST 100

  1.391%-1,63
 • DOLAR

  8,7540% 0,40
 • EURO

  10,3892% -0,08
 • GRAM ALTIN

  495,47% -0,34
 • Ç. ALTIN

  817,5255% -0,34