COVID-19 pandemisi nedeniyle online platformda sürdürülen proje ile 12 Ekim’de Afyonlu öğretmen ve idarecilerle “Zihin Haritalama” eğitiminde bir araya geliniyor.

Anadolu Vakfı’nın, Değerli Öğretmenim projesi, tamamlayıcı eğitimlerle Türkiye’nin dört bir yanındakiöğretmen, idareci ve öğrencilerle buluşmaya devam ediyor. COVID-19 pandemisi nedeniyle online platformlarda sürdürülen proje Afyonlu öğretmen ve idarecilerle buluşuyor. 12 Ekim’deki programda eğitimcilerle “Zihin Haritalama” eğitiminin ilk oturumunda bir araya geliniyor. 

6 Ekim’de “Eğitimde Mandela Etkisi” derslerinin verildiği Afyon’daki “Zihin Haritalama” eğitimlerinin;14 – 16 – 19 – 21 - 23 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek oturumlarla tamamlanması planlanıyor. 

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ İŞ

BİRLİĞİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Değerli Öğretmenim projesi kapsamında verilen eğitimler İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliği ile uzaktan erişim araçları; Zoom, Adobe Connect ve Teamlink uygulamaları üzerinden devam ediyor. İçeriğine “Erasmus+ Ka1-Ka2 Proje Yazma, Peer To Peer (P2p) Bire Bir, Eğitimde Mandela Etkisi, NLP (Neuro-Linguistic Programming) Teknikleri, Zihin Haritalama (MindMapping), Sosyal Ben - Sosyal Biz, Resilience Esneklik Ve Direnç” isimli yeni eğitimlerin eklendiği proje; eğitim sistemine araştıran, sorgulayan, toplumsal sorunlara duyarlı ve çözüm odaklı; özgüven sahibi, mesleki yeterliliğe sahip, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen,evrensel değerleri dikkate alan bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor. Proje kapsamında öğretmenlerin ve eğitim alanındaki yöneticilerin başarılı birer sosyal girişimci olabilmeleri için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerin artırılmasına, bir problemden veya bir ihtiyaçtan yola çıkarak projeler geliştiren, sürdüren ve sosyal dönüşümü sağlayan yetkinlikleri ile toplumsal ve sosyal ihtiyaca yönelik sürdürülebilir sistemler kurabilme becerilerinin geliştirilmesine yönelik seminer ve eğitimler hayata geçiriliyor.

51 İLDE 100 BİN’İN ÜZERİNDE ÖĞRETMENE ULAŞILDI

‘Sosyal Girişimcilik’ konusunda öncü olan Değerli Öğretmenim projesi ile  “Çözüm Odaklı ve Proje Tabanlı DüşünebilenYeni Kuşaklar” yetişmesini desteklemek hedefiyle tamamlayıcı eğitimler veriliyor. Toplumsal sorunların çözülebilmesi için toplumun önemli değişim öğelerinden biri olan öğretmenler ve yöneticiler aracılığıyla farkındalığın artırılması, yaratıcı ve yenilikçi projelerin ortaya çıkmasının sağlanması, sosyal girişimcilik ve projeler alanında öğretmenlerin ve dolaylı yoldan gençlerin kapasitelerinin artırılması amaçlanıyor. Değerli Öğretmenim projesi ile 6 yılı aşkın sürede 51 ilde 100.000’in üzerinde öğretmene ulaşıldı. Proje kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında öğretmenlerin yanı sıra eğitim alanında görev yapan yöneticilere, okul idare ekiplerine ve lise öğrencilerine yönelik eğitim programları düzenlendi. Proje ile ayrıca bugüne kadar 3 binin üzerinde proje başvurusu alındı. Toplumun sorunlarına yenilikçi ve uygulanabilir çözümler getirmeyi teşvik etmek amacıyla ‘Sosyal Girişimcilik Proje Yarışmaları’nın düzenlendiği projede bugüne kadar gerçekleştirilen 9 yarışma ile 240’tan fazla ödül verildi.

Anadolu Vakfı’nın “Değerli Öğretmenim Projesi” Afyon’da

Anadolu Vakfı’nın “Değerli Öğretmenim Projesi” kapsamında verdiği eğitimler devam ediyor.
EĞİTİM 12.10.2020 18:20:00 0


 • Salı 12 ° / -3 ° Sağanak
 • Çarşamba 9 ° / -4 ° Parçalı bulutlu
 • Perşembe 7 ° / -5 ° Güneşli
 • BIST 100

  1.321%0,51
 • DOLAR

  7,9964% 1,38
 • EURO

  9,5061% 1,80
 • GRAM ALTIN

  464,01% -0,35
 • Ç. ALTIN

  765,6165% -0,35