ATSO KOBİ Akademisi tarafından Geleceğin Dünyasına Hazırlık: İşletmelerde Yapay Zeka ve Robotlaşma Eğitimi düzenlendi.

YARININ DÜNYASINA HAZIRLIK YAPMALIYIZ

Eğitimin açılış konuşmasını Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şükrü Köse yaptı. Köse, “Bugün yine çok önemli gördüğümüz, geleceği şekillendireceğine inandığımız bir konu başlığını masaya yatıracağız. Dünya, internet siteleri, sosyal medya ve dijitalleşmenin diğer unsurları ile birlikte herkesin herkese ulaşabildiği bir yer oldu. Ancak teknoloji alanındaki gelişmeler gösteriyor ki dijitalleşme bugünden tahmin edemeyeceğimiz bir yöne doğru evrilecek. Yarının dünyasına şimdiden hazırlık yapmamız ve yeni gelişmelere hızlıca uyum sağlamamız, şirketlerimiz için çok önemlidir” dedi.

ÖĞRENEBİLEN VE BİRBİRİLERİ İLE İLETİŞİM KURABİLEN CO-BOTLAR

Köse, robotlaşma süreçleri ile ilgili farklı yaklaşımların olduğunu hatırlatarak “Önümüzdeki süreçte robot istihdamının yanı sına ‘öğrenebilen ve birbirileri ile iletişim kurabilen’ co-botların da gündeme geleceğini öngörüyoruz. Tabii robot ve cobotların istihdamı, beraberinde ‘işsiz kalan insanlar’ sorununu getirecek. Bu sorunun çözümü için robot ve cobotlarla yapılan üretimden kazanılacak artı değerin, dünyanın tüm bireylerine sabit olarak ‘insanlık geliri’ adıyla verilmesi tartışılıyor” ifadelerini kullandı.

NET BİR ÇÖZÜMÜN ORTAYA ATILDIĞINA ŞAHİT OLMADIK

Köse, konuşmasına şöyle devam etti: “Başka bir sorun da özellikle öğrenebilen robotların, şirketlerin yönetimine geçebilecek hâle gelmesidir. Bu sorun için henüz net bir çözümün ortaya atıldığına şahit olmadık. Dünyanın hızla ilerlediği yönde yürümek, şirketlerimizin geleceği için çok önemli. Bu nedenle, bugünkü eğitimimizin son derece yararlı olacağına yürekten inanıyor; eğitimi verecek olan Sayın Dr. Öğr. Üyesi Naim Karasekreter’e teşekkür ediyorum.”

Köse’nin açılış konuşmasının ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Naim Karasekreter, yapay zekanın tarihçesi ve gelecek öngörüleri hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Yaklaşık 1,5 saat süren eğitimin sonunda Katılım Belgesi takdim edildi.

 

Eğitimi https://www.youtube.com/watch?v=DG9iYsC5GRA adresinden izleyebilirsiniz.

ATSO’da yapay zeka ve robotlaşma eğitimi

Geleceğin dünyasına hazırlık: işletmelerde yapay zeka ve robotlaşma eğitimi düzenlendi.
EKONOMİ 7.04.2022 20:46:00 0


 • Pazartesi 20.1 ° / 6.8 ° Dağınık bulutlar
 • Salı 20.3 ° / 8.5 ° kırık bulutlar
 • Çarşamba 23.6 ° / 12.3 ° Bulutlar
 • BIST 100

  2.381%0,36
 • DOLAR

  15,7991% -0,46
 • EURO

  16,8881% 0,52
 • GRAM ALTIN

  940,11% -0,26
 • Ç. ALTIN

  1551,1815% -0,26