İşyerini kapatan kiracılarından 6 ay boyunca kira almayan, su faturalarında yüzde 25 indirime giden, servis araçlarından vize ücreti almayan, 12 bini aşkın ihtiyaç sahibi aileye gıda paketi dağıtan, yol ve kaldırım harcamalarından katılım payı almayan, karantina sürecini evinde geçiren ailelere C vitamini desteğinde bulunan, mahallelerde yaptığı dezenfekte çalışmalarıyla salgınla mücadele eden, bu süreçte dağıttığı mamalarla sokak hayvanlarını unutmayan, okullar kapalı olmasına rağmen çocuklara burs desteğini kesmeyen, dağıttığı tabletlerle uzaktan eğitime destek olan Belediye, bu kez de salgın nedeniyle genelge kapsamında kepenkleri kapanan esnafa 1.000 TL’lik nakdi destekte bulunacak. Destek verilecek esnaf, ESOB tarafından belirlenecek.

BELEDİYEDEN ESNAFA CAN SUYU

Afyonkarahisar Belediyesi, Başkan Mehmet Zeybek’in talimatıyla, genelge kapsamında uzun süredir kepenkleri kapalı olan restoran, çay ocağı, lokanta ve paket servisi yapan işletmelere 1.000 TL’lik nakdi destekte bulunacak.

Belediye Başkanı Zeybek, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (ESOB) Başkanı Abdülkadir Konak’ı ziyaret ederek, pandemi dolayısıyla genelge kapsamında işyerlerini kapatmak zorunda kalan ve paket servis yapan işletmelere bin TL destek vereceklerini açıkladı.

"ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ"

Esnaf ve sanatkarın her zaman yanında olduklarını ifade eden Başkan Zeybek, pandemi döneminde işyerlerini durdurmak zorunda kalan işletmelere destek olacaklarını ifade etti. Zeybek, “2019 yılı sonunda ülkemizde görülmeye başlanan ve halen devam eden COVİD-19 salgınından dolayı zor duruma düşmüş ve genelge sonrası işini kapatmak zorunda kalmış işletme sahibi küçük esnafımızın her zaman yanındayız. Bu dönemde yine esnafımıza nefes olsun diyerek maddi destek vermeyi düşündük. Oda başkanlarımızla birlikte belirleyeceğimiz arkadaşlarımıza maddi desteğimiz olacak. Zor günler atlatıyoruz. Kolay değil işini ve aşını kaybeden arkadaşlarımızın Allah yardımcısı olsun. Şunu iyi bilsinler ki belediye olarak her zaman yanlarındayız. Rabbim en kısa sürede COVİD-19 salgınından ülkemizi ve tüm insanlığı ve esnafımızı kurtarsın” dedi.

"BU DESTEĞİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ"

Belediye Başkanı Zeybek’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren ESOB Başkanı Abdülkadir Konak, Zeybek Başkan’ın her zaman esnafına destek verdiğini ve vermeye devam ettiğini ifade etti.

“Faaliyete durdurulan kahvecilere, lokantacılara, restoranlara ve paket servis yapan, bundan dolayı zarar gören esnaf ve sanatkarlarımıza Afyonkarahisar Belediyesi olarak destek vereceklerini ifade ettiler. Başkanımızın şahsına ve belediyemize teşekkür ediyoruz. Gerçekten buna ihtiyacımız vardı. Bu desteği asla unutmayacağız. Esnafım adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Haberin videosu için TIKLAYIN

https://we.tl/t-oenRGmFG9J

Belediye, esnafa 1.000 TL destekte bulunacak

Belediye, kepenkleri kapanan esnafa 1.000 TL’lik nakdi destekte bulunacak. Destek verilecek esnaf, ESOB tarafından belirlenecek.
GÜNDEM 24.02.2021 23:38:00 0


 • Salı 18 ° / 9 ° Parçalı bulutlu
 • Çarşamba 19 ° / 3 ° Güneşli
 • Perşembe 20 ° / 3 ° Güneşli
 • BIST 100

  1.378%0,06
 • DOLAR

  8,1158% 0,34
 • EURO

  9,7858% 0,48
 • GRAM ALTIN

  462,16% 0,35
 • Ç. ALTIN

  762,564% 0,35