Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a ait şirketin Ticaret Bakanlığı’na dezenfektan sattığı iddiaları üzerine değerlendirmede bulundu.

Uysal, resmi twitter hesabı üzerinden yaptığı değerlendirmede AKP iktidarı döneminde yolsuzluk ve usulsüzlüğün sistematik hale geldiğini ifade ederek şunları söyledi:

“EGEMEN BAĞIŞ GİBİ UCUZA GİTMİŞ!”

Ticaret Bakanı anlaşılan çok tecrübesiz! Kökten AKP’li olsaydı bu işlerin hem büyüklüğünü hem de usulünü ayarlardı! Büyük mütefekkir-müçtehid:)Egemen Bağış gibi ucuza gitmiş! Patron kızmıştır; ‘büyükleri dururken niçin bu kadar küçük işlere düşüyorlar ve ifşa AKP iktidarında YOLSUZLUK/USULSÜZLÜK sistematik hale gelmiştir oluyorlar’ diye!

“YOLSUZLUK/USULSÜZLÜK SİSTEMATİK HALE GELMİŞTİR”

Türkiye için ‘Milli Güvenlik’ kavramı sadece terör ve dış tehditleri kapsamıyor! Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti Milli Güvenlik Siyaset Belgesinde tanımlanan Bölücü Etnik Terör/PKK, FETÖ gibi unsurlarla birlikte ‘Yolsuzluk’ meselesini de ulusal güvenliği tehdit unsuru olarak tanımlamalı!

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiç olmadığı kadar, AKP iktidarında yolsuzluk/usulsüzlük sistematik hale gelmiştir. Adeta AKP, bir siyasi parti görünümünde yukarıdan aşağıya sistematik bir şekilde kamu varlık ve kaynaklarının yağmalanması noktasında bir organizasyona dönüşmüştür!

“AKP DÖNEMİNDE OLUMLU BİR TABLO İLE KARŞI KARŞIYA DEĞİLİZ”

Türkiye’de kamu kaynaklarının ve bütçenin etkinliğinin çok düşük düzeylerde olduğu AKP döneminde; ne öncelik, ne etkinlik, ne de verimlilik ölçülerinde olumlu bir tablo ile karşı karşıyayız.

“DİNİ REFERANSLARLA YAĞMAYI MEŞRULAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Merkezi idareden yerel yönetimlere kadar, AKP’de makamlar adeta mültezim usulü, alternatif ne kadar kayıtdışı vergi toplanacağı ölçüsü üzerinden dağıtılmakta ve tayin edilmektedir. AKP, ‘Devleti ele geçirme’saikiyle bu yağmayı meşrulaştırmak için dini referansları seferber ederek ‘hak’ noktasına taşımıştır.

“İSTİFA ETMEK ZORUNDA KALIR VE SORUŞTURMA AÇILIRDI!”

Ticaret Bakanı hanımefendinin, eğer doğruysa, bu davranışı AKP zihniyeti ölçülerinde ‘devede kulak’ bile değildir! Diğer taraftan Hristiyan bir ülkede yaşansa asgarisinde istifa etmek zorunda kalır ve soruşturma açılır!

“YENİ BİR ZİHNİ TUTUM GELİŞTİRMEK MECBURİYETİNDEYİZ”

Yolsuzluk meselesinde toplumumuzun da değer yargılarını demokratik şuurla yeniden anlamlandırması ve tanımlaması gerekmektedir. Vatandaşlarımız, 5 TL katkı payı istenince dert ederken sadece Melih Gökçek ANKAPARK’ta 750 Milyon Doları hiç etmiş ama bunu dert edinmemektedir.

Türk milleti olarak ‘Bal tutan parmağını yalar’ benzeri zihnimizde yolsuzluk ve usulsüzlüğü sıradanlaştıran deyimlerden başlayarak yeni bir zihni tutum geliştirmek mecburiyetindeyiz! Aksi takdirde sadece bugünü değil gelecek nesillerin imkanlarını da bugünden tüketmiş oluruz.”

Dini referanslarla yağmayı meşrulaştırmaya çalışıyorlar

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “AKP döneminde olumlu bir tablo ile karşı karşıya değiliz. Dini referanslarla yağmayı meşrulaştırmaya çalışıyorlar” dedi.
SİYASET 19.04.2021 18:49:00 0


 • Perşembe 24 ° / 9 ° Parçalı bulutlu
 • Cuma 27 ° / 8 ° Parçalı bulutlu
 • Cumartesi 28 ° / 10 ° Parçalı bulutlu
 • BIST 100

  1.428%0,54
 • DOLAR

  8,2742% -0,48
 • EURO

  9,9975% 0,02
 • GRAM ALTIN

  482,61% 1,03
 • Ç. ALTIN

  796,3065% 1,03