ATSO hizmet binasında gerçekleştirilen toplantı, eşzamanlı olarak ATSO’nun Youtube sayfasından da yayınlandı. Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Sait Evrenkaya, “Küresel salgın dolayısıyla eğitim ve toplantılarımızı uzun süre video konferans yöntemiyle düzenlemiştik. Aşının yaygınlaşması ve uygulanan normalleşme takvimi doğrultusunda eğitim ve toplantılarımızı fiziki olarak yapmaya başladık. İnşallah, salgının etkisinin azalması ile, 2022’deki tüm eğitim, seminer ve toplantılarımızı fiziki olarak yapacağız” dedi.

Evrenkaya şöyle konuştu: “Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar ile Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi paketi, bizim üyelerimizi de doğrudan ilgilendiriyor. Desteklerden yararlanması planlanan işletmelerin yelpazesi hayli geniş tutulmuş. Tıbbi ve aromatik bitkilerin işlenmesinden, kırmızı et ve kanatlı eti parçalama ile mamul madde üretimine, su ürünlerinin işlenmesi, kurutulması, dondurulması, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlardan modern seralara kadar pek çok alanda destek ve hibeden yararlanabileceksiniz. Bu bağlamda, toplantımızın çok yararlı olacağına inanıyorum. Özellikle küresel salgın koşulları nedeniyle tedarik zincirindeki aksamalar ve ardından tüm dünyayı etkileyen döviz hareketlerinin yaşandığı bir ortamda, devletimiz tarafından sağlanan hibe ve desteklerin iyi bir şekilde takip edilmesi, işletmelerin bu desteklerden yararlanması, ekonomimiz için de faydalı olacaktır.”

Evrenkaya’nın ardından İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Örgütlenme Şube Müdürlüğü Personeli, Yüksek Ziraat Mühendisi Savaş Yılmaz, destekler hakkında ayrıntıları paylaştı.

Ekonomik yatırımlarda hibe desteği toplantısı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde, Ekonomik Yatırımlarda Hibe Desteği Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.
EKONOMİ 8.12.2021 21:17:00 0


 • Salı 4.5 ° / -5 ° Hafif kar
 • Çarşamba -4.4 ° / -10.4 ° Hafif kar
 • Perşembe 2.7 ° / -2.9 ° Bulutlar
 • BIST 100

  1.980%-5,08
 • DOLAR

  13,5472% 0,82
 • EURO

  15,3806% 0,30
 • GRAM ALTIN

  789,27% 0,40
 • Ç. ALTIN

  1302,2955% 0,40