Afyonkarahisar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Basketbol İl Temsilciliği’nin katkıları ile düzenlenen ‘3x3 Basketbol Turnuvası’ heyecanı Zafer Meydanı’nda başladı. Spor kenti Afyonkarahisar’da, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in önem verdiği gençler, basketbol turnuvasında ter döktü. 4 farklı ilden katılım sağlayan 40 takım 140 sporcu, dereceye girebilmek için mücadele etti.

RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

3x3 Basketbol Turnuvası nefes kesen mücadelelerin yanı sıra renkli görüntülere de sahne oldu. Belediye Mehteran Takımının yer aldığı turnuva başlangıcında Belediye Halk Oyunları Ekibi de meydanı dolduran vatandaşlara ve katılımcılara gösteri sundu. Şehrimizde sporun bir yaşam biçimine dönüşmesi için düzenlenen etkinliklerden biri olan geleneksel ‘3x3 Basketbol Turnuvası’na Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Mustafa Asan, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sami Çetinaktı ve Basketbol İl Temsilcisi Feyzullah Demirkale katıldı. Etkinlikte protokol üyeleri; sporculara belediye tarafından hazırlanan hediye paketlerini takdim etti.

“SPOR ŞEHRİ AFYONKARAHİSAR’A SPORCU NESİLLER YAKIŞIR”

Yaz etkinlikleri kapsamında yapılan faaliyetlerde gelecek nesiller için düzenlenen spor müsabakalarının da yer aldığına dikkat çeken Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş; “4 aylık Yaz etkinliklerimiz kapsamında yer alan 3x3 Basketbol Turnuvası’nda gençlerimiz ile bir araya geldik. Gençlerin sportif faaliyetler yapmasına her alanda imkân sağlamaya gayret ediyor ve bu şiarla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Spor şehri Afyonkarahisar’da miniklerden başlayarak gençlere kadar; sporu sevmeleri ve sporcu bir nesil yetişmesi için çabalıyoruz. Çocuk tiyatrosu gibi etkinliklerle de eğitim kalitesinin spor ile birleşerek yükseltilmesi amacımızdır. Gençleri böyle bir tablonun içerisinde görmek geleceğimiz adına da umut verici. Yarışmalara katılan geleceğimizin teminatı çocuklara ve gençlere başarılar diliyorum” diye konuştu.

BİRİNCİ OLAN TAKIMA 1000 TL

3x3 Basketbol Turnuvası’nın ilk gününde takımlar; Büyük Erkekler, Genç Erkekler, Yıldız Erkekler, Küçük Erkekler ve Minik Erkekler kategorilerinde maç yaptı. Hem sporcular hem de katılımcılar keyifli anlar yaşadı. Turnuvanın Şampiyon takımı ise 11 Temmuz Pazar günü yapılacak final karşılaşması ile belli olacak. Turnuvada mücadeleyi kazanarak birinci olan takıma 1000 TL, ikinci olan takıma 750 TL, üçüncü olan takıma ise 500 TL ödül verilecek.

BİLGİ EVİ KURSİYERLERİ STANT AÇTI

Ayrıca Zafer Meydanı’nda Bilgi Evlerinde çalışmalarını sürdüren kursiyerler tarafından açılan stantlarda el emeği göz nuru eserler sergilendi. Stantları ziyaret eden Belediye Başkan Yardımcımız Süleyman Karakuş da kursiyerlerin ürünlerini inceledi, alışveriş yaptı.

Geleceğimiz adına umut verici

Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, “Çocuk tiyatrosu gibi etkinliklerle de eğitim kalitesinin spor ile birleşerek yükseltilmesi amacımızdır. Gençleri böyle bir tablonun içerisinde görmek geleceğimiz adına da umut verici”
SPOR 11.07.2021 23:38:00 0


 • Perşembe 33.9 ° / 20 ° Bulutlar
 • Cuma 35.7 ° / 20.8 ° Dağınık bulutlar
 • Cumartesi 34.2 ° / 16.9 ° kırık bulutlar
 • BIST 100

  1.414%0,01
 • DOLAR

  8,5304% 0,66
 • EURO

  10,1243% 0,84
 • GRAM ALTIN

  497,78% 0,77
 • Ç. ALTIN

  821,337% 0,77