Çok sayıda kadının katıldığı seminerde Kuzu, 'Güçlü aile sayesinde oluşacak güçlü toplumun temelini kadınların attığını söyledi.

Vali Gökmen Çiçek ve eşi Sümeyra Çiçek'in girişimleri sonucu tüm ilçelerimizde oluşturulan Kadın Kültür Evleri ve Kadın Kooperatiflerinde çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Bu çalışmalara katkıda bulunmak amacıyla girişimde bulunan Güçlü Kadınlar Derneği Başkanı ve Kadınana Gazetesi sahibi Canser Kuzu, Erkmen ve Çobanlar Kadın Kültür evlerinde düzenlediği eğitim seminerlerine Bayat Kadın Kültür evinde devam etti.

Kadın Kültür evinde Kadınlarla buluşması öncesinde Bayat İlçe Kaymakamı Mehmet Anıl Çolak ile Bayat Belediye Başkanı Halil İbrahim Bodur'u makamlarında ziyaret eden Başkan Kuzu ve ekibi ilçede süren çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

Daha sonra Bayat Kadın Kültür Evinde kadınlarla bir araya gelen Canser Kuzu, konuşması öncesinde  Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu'nu telefonla arayıp Bayat'lı kadınları konuşturdu.

Konuşması öncesinde kendisini tanıtan ve hayatından kesitlerle katılımcı kadınlara bilgiler veren Kuzu, Bayat ilçesindeki kadınların başarılı çalışmalarını yakından takip ettiğini söyledi.

Kadınların Kadın Kültür evlerinde aldıkları eğitim ve kazandıkları bilgi becerileri sayesinde hem aile hem de ülke ekonomisine katkıda bulunduklarını görmekten onur ve mutluluk duyduğunu söyleyen Başkan Kuzu; “ Eğer kadın mutluysa ülke de mutludur. Eğer kadın umut içindeyse, o ülke de umut içindedir. Kadınlarımızın hayata daha çok katılmaları için onlara yeterince fırsat tanımalı ve önlerini açmalıyız. Okuma oranlarını artırmalı; sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta ön plana çıkmalarına olanak sağlanmalı ve onlara daha çok alan açmalıyız. Ben sık sık sizlerle birlikte burada olacağım"dedi.

Bayat Kadın Kültür evinde bulunan kadınların el emeği göz nuru ürünlerinin yapıldığı bölümde incelemelerde bulunan Başkan Kuzu, kadınların el yapımlarını teker teker inceledi.

Kadın Kültür evinde Canser Kuzu'nun semineri için hazır bulunun genç kızlarla da uzun süre sohbet eden Kuzu, hayatlarının henüz baharında olan genç kızlara önemli nasihatlerde bulundu.

Toplumu oluşturan ve geliştiren bireyin kadınlar olduğunun hiç bir zaman unutulmaması gerektiğini söyleyen Kuzu, "Hayatta her zaman hedeflerinizi yüksek tutun. Bol bol kitap okuyun ve araştırma alışkanlığını kendinize mutlaka edinin"dedi.

Kuzu seminerinin ardından Kadın Kooperatifleri tarafından üretilen ürünleri inceledi. Kadınların bu el emeği göz nuru ürünlerinden kazanç sağlamalarından ve aile bütçelerine katkıda bulunmalarından büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Kuzu, seminerine katılanlara teşekkür etti.

Kadınlar ise Canser Kuzu'ya bu güzel semineri ve ziyareti için teşekkür ettiler.

Güçlü toplumun temelini kadınların attı

Güçlü Kadınlar Derneği Başkanı Canser Kuzu, Kadın Kültür evlerindeki eğitim seminerlerine Bayat'ta devam etti.
GÜNDEM 18.01.2022 18:15:00 0


 • Pazartesi 20.1 ° / 6.8 ° Dağınık bulutlar
 • Salı 20.3 ° / 8.5 ° kırık bulutlar
 • Çarşamba 23.6 ° / 12.3 ° Bulutlar
 • BIST 100

  2.381%0,36
 • DOLAR

  15,7991% -0,46
 • EURO

  16,8881% 0,52
 • GRAM ALTIN

  940,11% -0,26
 • Ç. ALTIN

  1551,1815% -0,26