Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde başkanlık seçimi bitti ancak yankıları hala sürüyor. Seçimi AK Parti’nin belediye Başkanı Erol Karabacak alarak Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu. En yakın rakibi Büyük Birlik Partisinin başkan adayı Süleyman Çağlar, seçimin ardından açtı ağzını yumdu gözünü…

AK PARTİ’Yİ TEBRİK EDİYORUM

Sosyal medya hesabından açıklama yapan BBP’li Çağlar, şunları söyledi: “Türkiye’nin, Netenyah’unun  hatta tüm dünyanın merakla beklediği Güney seçimleri gerçekleşti. Seçimi kazanan Ak Parti’yi tebrik ediyorum.

Bu süreçte Büyük Birlik Partisi, Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, İyi Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Yeniden Refah Partisi ve Demokrat Parti Genel başkanını, vekillerini,yöneticilerini Güney’de misafir etmekten onur duyduk.

Spor Bakanı, Çevre ve Şehircilik Bakanı, İçişleri Bakanı, Afyonkarahisar vekilleri, il genel meclisi başkanı, Afyonkarahisar Belediye Başkanı ve devletimizin kurum amirlerine karşı yapmış olduğumuz haklı mücadelemizi kaybettik/kazandık.

DÜNYAYA KAFA TUTAN 504 KİŞİYİ KUTLUYORUM

“Güney’i kazanırsak İsrail’e ders vermiş olacağız” diyerek; “meydanı ite köpeğe bırakmayın” diyerek; “Para dağıtın, bu seçimi mutlaka alın” diyerek; “Rakı masası kurarsın, seçmenin gönlünü alırsın” diyerek seçim kazanan dindar kardeşlerimizi tebrik ediyorum!

Bizi destekleyen memurlara, kamu işçilerine  “Süleyman Çağlar’ı desteklersen, seçim bürosuna gidersen işinden olursun” tehditlerine rağmen; satın alınamayan, inandığı doğrunun arkasında dimdik duran, bir ay boyunca üç dört saatlik bir uykuyla ayakta durup bayrak asan, seçim çalışması yapan, sandıktan son oy çıkana kadar görevini yerine getiren, bize güvenen, inanan 504 kişiye, bayan teşkilatımıza, gençlik teşkilatımıza, seçimi kazanmamız için Yasinler okuyan, dualar eden yaşlılarımıza teşekkür ediyorum.

Dünyaya kafa tutan 504 kişiyi kutluyorum. Haksızlığa , hukuksuzluğa ve adaletsizliğe karşı mücadele eden 504 kişiyi kutluyorum.

YAMULMADINIZ, YIKILMADINIZ

Unutmayın! “Allah sizinle, tarih sizinle, ulular’ın duası sizinle ve yarınlar sizinle olacak. Yamulmadınız, yıkılmadınız, dünyalık menfaat için satılmadınız. Sosyal medyada “#BBP504 çalışmasıyla ülkenin gündemine oturdunuz.

Bendeniz Süleyman Çağlar olarak, Muhsin başkanın davasının bekçisi, genel başkan sayın Mustafa Destici’nin yol arkadaşı olarak bize inanan, güvenen 504 kişinin hakkını, hukukunu koruyacağıma söz veriyorum. Sizin derdiniz benim derdim, sevinciniz benim sevincimdir.

Öncelikle 504 kişi başta olmak üzere Güneyli, Çalışlarlı, Sinanpaşalı ve Afyonkarahisarlı kardeşlerimizin devlete uzanan eli olmaya devam edeceğim. Bize oy vermeyen Güneyli ve Çalışlarlı kardeşlerimize de teşekkür ediyorum. Allah şahittir bize oy vermedikleri için kızmadım, darılmadım, üzülmedim.

VERİLEN SÖZLERİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Bir çok kardeşimiz seçim öncesi başlayan hizmetler seçim sonrası da devam etsin, iktidar fırsatını yakalamışken ; devam ettirelim kasabamız kalkınsın diyerek halis duygularla tercih yaptınız. Şimdi biz 504 kişiyle beraber, meclis üyelerimizle beraber sizin bize layık gördüğünüz muhalefet görevini en iyi şekilde yerine getireceğiz.

Güney’e gelerek gençlere iş sözü veren bakanların bu vaadlerinin takipçisi olacağız. Güney ve çalışlara üç sene içerisinde gerçekleşme sözü verilen 30 adet projenin takipçisi olacağız.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından sözü verilen Güney Sarıyar Göletinin takipçisi olacağız.

Çevre ve şehircilik Bakanımız Murat Kurum tarafından TOKİ konut projesinin takipçisi olacağız. Çalışların sabit baz istasyonu yapılması projesinin takipçisi olacağız.

UMARIM BELEDİYEYİ TEKRAR KAPATTIRMAZ

Belediye başkanlığını kazanan abimizi de tebrik ediyorum. Umarım geçmişte yaptığı hataları tekrar yapmaz. Umarım belediyeye sahip çıkarak tekrar kapattırmaz. Umarım geçmişte yaptığı gibi bir ay İzmir’de, bir ay Bursa’da, bir ay Adana’da vakit geçirmek yerine belediyenin başında durup, milletin derdiyle dertlenir. Umarım geçmişte yaptığı gibi kendisine oy vermeyen insanları dışlamaz. Umarım gençlerimize sahip çıkarak, gençliğimizi spora, güzel ve ahlaklı işlere yönlendirir.

Belediye yönetiminin yaptığı her doğru işin, icraatın, projenin meclis üyelerimiz ve 504 kişiyle birlikte arkasında duracağız. Tebrik edeceğiz. Lakin yapılan her yanlışın karşısında durup, yanlış adım artırmayacağız. Güney beldesinin boşa geçirilecek bir günü dahi yok.

Yedi senelik kayıplarımızın acilen ve planlı bir şekilde geri kazanılması lazım. Yol kenarındaki benzinliğimizin, satılan arsamızın geri alınması lazım.

60 KİŞİYE İŞ SÖZÜ VERİLDİ

60’a yakın gencimize verilen iş sözünün de yerine getirilmesi noktasında takipçisi olacağız. Bu vesileyle seçimler nedeniyle üzdüğümüz, bilmeyerek hakkını aldığımız herkesten helallik istiyorum. Cennet mekan Muhsin başkanımızın emanetine sahip çıkarak; Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici beyin önderliğinde; Adriyarik’ten Çin Seddine kadar kaynaşmış ve birleşmiş güçlü bir Türk dünyası tasavvuruyla; yaklaşan 2023 seçimleri öncesinde Afyonkarahisar siyasetine yön verme çabalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Sözlerime Şehit liderimiz Muhsin başkanın sözleriyle son veriyorum:

Korkaklık yok !!!

Teslimiyet yok !!!

Uyuşukluk yok !!!

Millet varsa biz varız,

Biz varsak millet var...

Hem tebrik etti, hem verdi-veriştirdi

BBP’li Süleyman Çağlar, “Dünyaya kafa tutan 504 kişiyi kutluyorum. Haksızlığa, hukuksuzluğa ve adaletsizliğe karşı mücadele eden 504 kişiyi kutluyorum” dedi.
SİYASET 8.06.2021 23:18:00 0


 • Cumartesi 0 ° / 0 ° Yok
 • Pazar 0 ° / 0 ° Yok
 • Pazartesi 0 ° / 0 ° Yok
 • BIST 100

  1.391%-1,63
 • DOLAR

  8,7540% 0,40
 • EURO

  10,3892% -0,08
 • GRAM ALTIN

  495,47% -0,34
 • Ç. ALTIN

  817,5255% -0,34