Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, okulların yarıyıl tatiline girmesi nedeniyle bir mesaj yayımladı. Yalçın mesajında öğrenci, veli ve öğretmenlere seslendi. Metin Yalçın mesajında şunları söyledi:

“Sevgili Öğrencilerim; 2020-2021 Eğitim - Öğretim yılının 1. dönemini bugün itibarıyla tamamlıyoruz. Salgın nedeniyle okullarınızdan, arkadaşlarınızdan uzak kaldınız. Uzaktan eğitimlere katılarak  çok yoğun ve tempolu bir dönemi tamamladınız, derslerinizde başarılı olmak için elinizden geleni yaptınız.

Biliyorum hem öğretmenlerinizi hem de arkadaşlarınızı çok özlediniz, bizler de sizleri çok özledik. Okullarımız sizsiz çok sessiz ve ıssız. Bu ara tatilde maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ederek salgından en kısa sürede kurtulup ikinci dönem sizlere kavuşup yüz yüze eğitime inşallah devam edebileceğiz.

Değerli Meslektaşlarım;

Her zaman olduğu gibi bu dönemde de elinizden gelen çabayı göstererek çocuklarımız için en iyisini yapmaya gayret ettiniz. Evlerinizi okullara dönüştürerek öğrencilerimizin uzaktan da olsa eğitimlerine katkı sağlamaya çalıştınız. Herkes için olduğu gibi biz öğretmenler için de zorlayıcı bir süreç oldu.

Bizler sabah evden çıkarken işe gidiyoruz demeyiz okula gidiyoruz deriz. Öğrencilerimizin gözlerinin içine bakarak onların seslerini duyarak onlardan ilham alarak daha büyük bir özveri ile ders anlatır, öğrencilerimizin hayatlarına dokunuruz. En kısa zamanda öğrencilerimize tekrar kavuşmayı ve hep beraber okullarımızda bir araya gelmeyi diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz;

Geçirdiğimiz bir eğitim - öğretim dönemi boyunca öğrenci, öğretmen ve idarecilerimiz kadar sizler de yoruldunuz. Öğretmenlerimize  her zaman destek oldunuz. Tatilde  de desteğinizi sürdüreceğinize canı yürekten inanıyorum. Bu zorlu süreçte birbirimize daha fazla destek olup maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak hep birlikte bu zorlu süreci aşabiliriz.

2020-2021 Eğitim - Öğretim yılının 1. dönemini tamamladığımız bugün bir kez daha tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize iyi tatiller diliyor, 2. dönemin hepimize sağlık, başarı ve huzur getirmesini temenni ediyor, saygılar sunuyorum.”

İlk dönem bitti, 2. dönemde yüz yüze eğitim

Öğrencileri uyaran Metin Yalçın, “Salgından en kısa sürede kurtulup ikinci dönem sizlere kavuşup yüz yüze eğitime inşallah devam edebileceğiz” temennisinde bulundu.
EĞİTİM 22.01.2021 20:39:00 0


 • Cumartesi 15 ° / 0 ° Bulutlu
 • Pazar 12 ° / 2 ° Bulutlu
 • Pazartesi 12 ° / -2 ° Parçalı bulutlu
 • BIST 100

  1.542%0,26
 • DOLAR

  7,5368% 0,34
 • EURO

  8,9870% -0,32
 • GRAM ALTIN

  411,32% 0,23
 • Ç. ALTIN

  678,678% 0,23