Vali Yiğitbaşı, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarla bir araya gelerek ilimizde yürütülen çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Vali Doç. Dr.  Kübra Güran Yiğitbaşı, Kaymakamlardan da ilçelerdeki genel duruma dair bilgi aldı.

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, ilk ziyaretini Sandıklı'da yaşayan şehit Yaşar Özlem’in annesi Keziban Koç’a yaptı. Şehit annesiyle sohbet eden, koruyucusu olduğu çocuklarıyla görüşen Vali Yiğitbaşı; “Sizlerin duası ve desteği bana en büyük güç olacaktır”dedi.

Sandıklı Hüseyin Develi Huzurevi’ni de ziyaret eden Vali Yiğitbaşı, huzurevinde misafir edilen yaşlı vatandaşlarla görüşerek  hal ve hatırlarını sordu.Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı: “Sizlerin hayır duasını almak, kucaklaşmak benim için çok değerli" dedi.

BÜYÜK BİR GAYRETLE ÇALIŞACAĞIM

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Kübra Yiğitbaşı, “Üzerime düşen sorumluluğun farkında ve bilincinde olarak Afyonkarahisar’ı daha parlak bir geleceğe taşımak için büyük bir gayretle çalışacağım” dedi.

Vali Yğitibaşı şunları söyledi: “Sözlerime beni bu güzide şehrin Valilik görevine layık gören, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya şükranlarımı sunarak başlamak istiyorum.

Tarihiyle, ekonomisiyle, turizmiyle büyük bir potansiyele sahip bu güzel şehre hizmet edeceğim için çok büyük bir onur duyduğumu belirtmek istiyorum.

Afyonkarahisar’da görev yapacak ilk kadın Vali olmaktan, ayrıca büyük bir mutluluk duyuyorum.

ÜLKEMİZE YÖN VEREN BİR ŞEHİR

Bu açıdan üzerime düşen sorumluluğun farkında ve bilincinde olarak, Afyonkarahisar’ı daha parlak bir geleceğe taşımak için büyük bir gayretle çalışacağımı ifade etmek istiyorum. Bugüne kadar Afyonkarahisar’da görev yapan bütün valilerimiz ve görevi devraldığım sayın Valimiz Gökmen Çiçek’e şehrimize kattığı değer ve projeler için teşekkürlerimi sunuyorum.

Afyonkarahisar, tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, Anadolu’nun kapısı ve iklimlerin, medeniyetlerin kesiştiği, Türkiye’nin termal su cenneti, mermer şehri olmuş, UNESCO’dan tescilli yöresel lezzetleri, üretimi ve ihracatı ile ülkemize yön veren bir şehir.

Bu şehrin birlik ve beraberliği aynı zamanda en büyük gücü. Yer altı ve yer üstü zenginlikleriyle, kültürüyle, tarihiyle, yemekleriyle, Afyonkarahisar bu ülkenin adeta saklı kalmış bir hazinesi.

OMUZ OMUZA, ELELE, HEP BİRLİKTE

Bu hazinenin çok daha görünür olması, önce ülkemiz sonra da Dünya ile daha çok buluşması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Şehrimiz iki üniversiteye sahip.. Üniversitelerin şehrin çok büyük bir dinamiği olduğunu düşünüyorum. Rektörlerimiz, öğretim üyeleri ve öğrenci kardeşlerimizle ortaya koyacağımız sinerjinin şehrimize yeni heyecanlar katacağına inanıyorum.

Kamu kurumlarımız, belediyelerimiz, muhtarlarımız, eğitimcilerimiz,siyasetçilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla omuz omuza, elele, hep birlikte şehrimize hizmet için, gecemizi gündüzümüze katarak çalışmak, bizim için en büyük onur ve gurur vesilesi olacaktır.

Her birimiz üstlenmiş olduğumuz sorumluluğun gereğini en iyi şekilde yapma azmi, kararlılığı ve fedakârlığında bulunduğumuzda ve elbette kimilletimizin dualarıyla, çalışmalarımızın başarıya ulaşacağına inancımız tam…

KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK

Kıymetli hemşehrilerimize, çalışma arkadaşlarımıza ve basın mensuplarımıza kapımız her zaman açık... Ancak şehitler diyarı bu topraklarda en çok da şehit yakınlarımız ve gazilerimize her daim kapılarımız açık olacak…Yeni görevimiz ülkemiz, milletimiz, Afyonkarahisar’ımız ve siz kıymetli hemşehrilerimiz için hayırlara vesile olsun. 

Aziz milletimize ve şehrimize hizmet yolunda inşallah verimli çalışmalara imza atacağımız inancıyla, tüm çalışma arkadaşlarıma başarılar, hepinize sağlık ve afiyetler diliyorum…”

İlklerin Valisi görevine başladı, ilk mesajlarını verdi

Afyonkarahisar Valiliği görevine atanan Vali Kübra Yiğitbaşı görevine başladı. Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nı Valilik binası önünde il protokolü, kaymakamlar ve polis tören birliği karşıladı.
GÜNDEM 18.05.2022 22:23:00 0


 • Cumartesi 25.9 ° / 13 ° Açık hava
 • Pazar 25.2 ° / 12.8 ° Açık hava
 • Pazartesi 26.2 ° / 13 ° Açık hava
 • BIST 100

  2.444%1,60
 • DOLAR

  16,7493% 0,30
 • EURO

  17,4918% -0,20
 • GRAM ALTIN

  973,27% 0,34
 • Ç. ALTIN

  1605,8955% 0,34