Afyonkarahisar Madeni Sanatkârlar Odasının önümüzdeki yıl Ocak veya Mart aylarında yapılacak olan başkanlık seçimi için Madeni Sanatkârlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi olan Hakan Dilek aday olduğunu açıkladı.

Basın mensuplarıyla biraraya gelen başkan adayı Hakan Dilek, adaylığı hakkında bilgiler verdi. Afyonkarahisar’da yaklaşık 35 yıldır çıraklık daha sonra 20 yıllık oto elektrik ustası olarak çalıştığını kaydeden Hakan Dilek, aynı zamanda Madeni Sanatkârlar Odası yönetim kurulu üyesi olduğunu söyledi.

ÜÇ DÖNEMDİR YÖNETİM KURULUNDAYIM

Hakan Dilek şunları kaydetti: “Kısaca kendimi tanıtayım. Ben Hakan Dilek 1972'de Afyonkarahisar ilinde doğdum.  Küçük yaşlardan itibaren sanayide oto elektrikçisi olarak çalıştım bu benim ayrıca baba ve amca mesleğimdir. 35 senedir çıraklık daha sonra ise 20 yıllık ustalık döneminde oto elektrik, akü imalatı, LPG ve en son sektörde gazete sektöründe faaliyet yapmaktayım. Ailecek bakmış olursak da 80 yıldır Afyon Sanayi Sitesinde var olmaktayız. Bu yüzden önümüzdeki dönemde yapılacak olan Madeni Sanatkârlar Odası seçimlerinde adaylığımı açıklamak için burada toplanmış bulunmaktayız. Yaklaşık üç dönemdir Madeni Sanatkârlar Odasının Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktayım. Buradan da bizi yönetim listesine alan değerli başkanım Mahmut Emin Birliktir abime ve yönetim kurulundaki arkadaşlara teşekkür ediyorum.

KOPUKLUĞU GİDERMEYE ÇALIŞACAĞIZ

Ayrıca bize oy verip destekleyen ve dualarını eksik etmeyen esnaf ve sanatkârlara da teşekkürü bir borç bilirim. Eğer onların destekleri olmasaydı, biz bu yönetimlerde olamazdık. Bu kadarda bürokside insanları tanıyamazdık. Esnaf sanatkâra minnet borcum olduğunu biliyor bu minnet borcumu da onların desteği ve duaları ile eskiden destekledikleri gibi duaları ile birlikte ödemek istiyorum. Biliyorsunuz şuanda Modern Sanayi Sitesinin Başkanlığını yapıyorum. Modern Sanayi Sitesindeki en büyük hedeflerimizden birisi Afyonkarahisar Sanayi Sitesini yaparak sanayimizin kalkınmasını sağlamaktı. Esnafımızın ne zor şartlar altında ayakta kalma savaşı verdiğini çok iyi biliyorum. Zira bende bir esnafım. Siftahsız dükkân kapattığımız günler oluyor. Bizler öncelikle esnafımız arasındaki kopukluğu gidermeye çalışacağız.

ESNAFIN RAHATA KAVUŞMASI İÇİN…

Bunun yanında kooperatifimizin tamamlanmasını gerçekleştireceğiz. Esnafımızın sosyal ve ekonomik yönden rahat edebileceği girişimlerin gerçekleşmesin için başta siyasetçilerimiz olmak üzere sorunlarımızın çözümünde bizlere yardımcı olacak her bireyler görüşeceğiz. Mesleğini zor şartlar altında sürdüren esnafımızın rahata kavuşması için var gücümüzle çalışacağız. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla bu işi başaracağımıza inanıyor ve esnaflarımızın desteklerini bekliyorum.

YÖNETİM SANATKÂRLARDAN OLUŞACAK

Afyonkarahisar'ın nüfusu 250.000 Afyonumuzun’da araç sayısı kayıtlı 160.000 yaklaşık olarak geçiyor. Bu’ da demek oluyor ki yüzde aile başına 4 araç düşüyor. Tüm esnaf ve sanatkârımızın neredeyse bunun yüzde 20'sini tamir ettiğimizi söyleyebilirim yoldan geçen araçlar hariç. Bu yüzden ben Madeni Sanatkârlar Odası Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum. Bu yoldaki yol arkadaşlarımız tabi esnaf ve sanatkârdan oluşuyor. Hedef bir kitlem yok burada hiçbir siyasi bir şey gitmediğimizi ’de söyleyeyim. Yönetim kurulu üyelerimiz bütün esnafları kaplayacak şeklinde olması için çalışmalarımı yapmaktayım. Yaklaşık 81 tane meslek grubumuz var burada her meslek grubunda ortak kişilerde yer vermek istiyorum.

Madeni Sanatkarlar Odasında seçim heyecanı

Modern Sanayi Sitesi Başkanı Hakan Dilek, Madeni Sanatkârlar Odası başkanlığı için adaylığını açıkladı.
SİYASET 20.09.2021 20:30:00 0


 • Salı 13.1 ° / 3 ° kırık bulutlar
 • Çarşamba 17.2 ° / 6.3 ° Dağınık bulutlar
 • Perşembe 17.5 ° / 9 ° bulutlu bulutlar
 • BIST 100

  1.509%1,09
 • DOLAR

  9,5137% -0,74
 • EURO

  11,0461% -0,82
 • GRAM ALTIN

  547,24% -1,74
 • Ç. ALTIN

  902,946% -1,74