Soluğu merkez Burmalı mahallesinde alan AK Parti heyeti projeyi başlattı. Evinde ziyaret edilen bir vatandaş ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisini “Allah benim ömrümden alsın Erdoğan’a versin” sözleri ile ifade etti.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı hüseyin Ceylan Uluçay, yeni bir proje başlatarak yönetim kurulu üyelerine ‘Mahalle bakkallarından alışveriş yaparak, ihtiyaç sahibi vatandaşların kapısını çalın ve yaptığınız alışverişi ihtiyaç sahibi vatandaşa takdim edin’ çağrısı yaptı. Projenin başlangıcını kendi yapan Uluçay soluğu Afyonkarahisar merkez Burmalı mahallesinde aldı.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ TESPİT EDİLDİ

Programa Başkan Uluçay ile birlikte AK Parti milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi Necmi Yüzbaşı, Ahmet Seçkin, AK Parti Mahalle Temsilcisi Mustafa Başpınar katıldı. Programda ihtiyaç sahibi ailelerin evlerinin tespiti için Burmalı Mahallesi Muhtarı Suat Uygur da hazır bulundu. Ziyaretlerde ihtiyaç sahibi vatandaşlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamı iletildi.

“ALLAH BENİM ÖMRÜMDEN ALSIN ERDOĞAN’A VERSİN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamını alan bir vatandaş mutluluğunu şu sözlerle ifade etti; Ona her zaman duam Allah benim ömrümden alsın ona versin. O olmasa halimiz duman? Biz dua ediyoruz ve şükrediyoruz. Eğer onun bana selamı geldiyse ben hacca gitmiş gibi olurum. Allah sizlerden razı olsun.

YAPILAN ALIŞVERİŞLER TAKDİM EDİLDİ

Programda mahalle bakkallarından yapılan temel gıda alışverişleri hem esnafın yüzünü güldürdü, hem de ihtiyaç sahibi ailelerin. Alışverişler ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine götürüldü. Hepsi tek tek teslim edildi, diğer ihtiyaçları soruldu. Talepleri ilgili kurumlara iletilerek yerine gelmesi sağlandı.

“CANLANDIRMAK VE AYAKTA TUTMAYI HEDEFLİYORUZ”

Programın ardından bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven

“Mahalle bakkallarımızı destekleyelim projesi çerçevesinde Burmalı Mahallemizdeki bakkallarımızdan alışveriş yaptık. Vatandaşlarımıza da bunları ikram ettik. Kendilerini ziyaretlerimizde Sayın Cumhurbaşkanımızın selamını ilettik. Mahalle halkımızın da gerçekten Cumhurbaşkanımıza karşı sevgisi ve hürmeti var. Bunu gittiğimiz evlerde gördük. Bundan dolayı öncelikle İl Başkanımıza tüm yönetim kurulu üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Mahalle bakkallarımızı canlandırmak ve ayakta tutmak için bu çalışmalarımız devam edecek” dedi.

“HALKIN VE YEREL ESNAFIN YANINDAYIZ”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay da açıklamasında, “Burmalı Mahallemizi ziyaret ettik. Yerel esnafımızdan alışveriş yaparak mahallemizdeki ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Afyonkarahisar İl Teşkilatı olarak bir proje başlattık. Afyonkarahisar’daki bütün yerel esnaflarımızı kalkındırmak adına yerel esnafımızdan alışveriş yaparak yine mahallemizdeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak adına bir proje başlattık. Bu projeye tüm teşkilatlarımız olarak sahip çıkıyoruz. Her zaman Afyonkarahisar yerel esnafının ve halkımızın yanındayız” ifadelerine yer verdi.

Proje AK Parti İl Yönetim kurulu üyeleri tarafından bütün mahallelerde uygulanmaya başlandı.

Mahalle bakkalından alışveriş yapıp muhtaçlara dağıttılar

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı yeni bir proje başlattı. Proje ile mahalle bakkallarının canlandırılması için alışveriş yapılıyor, alınan gıda malzemeleri de mahalledeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.
SİYASET 22.01.2021 21:18:00 0


 • Cuma 16 ° / -1 ° Güneşli
 • Cumartesi 15 ° / 0 ° Bulutlu
 • Pazar 12 ° / 2 ° Bulutlu
 • BIST 100

  1.538%0,46
 • DOLAR

  7,5093% 0,86
 • EURO

  8,9996% 0,15
 • GRAM ALTIN

  409,59% -0,23
 • Ç. ALTIN

  675,8235% -0,23