Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Ayva, düzenlediği haftalık olağan basın toplantısında ülke ve yerel gündemi değerlendirdi. Hkümete yüklenen Hüseyin Ayva şunları söyledi: “AK Parti Anayasa Komisyonu Başkanvekili Sayın Ali Özkaya geçen hafta, domates üzerinden marketlerdeki fiyatları eleştiren gazeteci İzzet Çapa'nın paylaşımına tepki göstererek yüksek fiyatları savundu.

Gazeteci İzzet Çapa, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda "Domates... Bizim mutfağın olmazsa olmazı... Bütün yemeklerin alt yapısı... Kahvaltı sofralarının baş tacı... Menemenin harcı... Almış başını gitmiş... Hem de ne gitmek... Domates... Ateş pahası... Bu fiyatlar... Hakikaten olacak iş değil... Ve bu gidiş vallahi gidiş değil..." notuyla, marketlerdeki fahiş domates fiyatlarını paylaştı.

BU NE BİÇİM ADALET, BU NE BİÇİM KALKINMA

Yapmış olduğu sosyal medya paylaşımın da sayın Özkaya; "Eğer muhalif bir tip iseniz, iktidara karşı insanları kışkırtmak istiyorsanız gerçeği çarpıtarak böyle provakasyon yapabilirsiniz… Pazarda en az 10-15 çeşit domates var. Nasıl ki 146.900 TL’den 5.000.000 TL’ye kadar binek otomobil varsa 5 TL’den 20 TL’ye kadar domates de var…" dedi.

2.825 tl alan bir asgari ücretli bu fiyatlardaki domatesi nasıl alacak. Vatandaşla dalga mı geçiyorsunuz? Çalışanlarımız  her ay bir Milletvekillerimiz gibi 25.000 TL almıyor ki…

Fiyatlara bakan yok; Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan 46 yaşında emekli oldu. 20 senedir emekli maaşı alıyor. 81.500 TL aylık maaşının yanında birde emekli maaşı alıyor.Tüm masraflarını devlet karşılıyor ama emeklilikte yaşa takılanlar fırsatçı oluyor. Bu ne biçim adalet, bu ne biçim kalkınma.

HİZMETİ HER MAHALLEYE EŞİT YAPIN

Diğer yandan Afyonkarahisar Belediyesi boş durmuyor, parke taşlarını değiştiriyor. Bunu mahalle ayırarak yapması çok yanlış; her mahallede parke taşlarında yıpranma var. Belediye tümü değiştirmek yerine çok masrafa girmektense arızalı olan taşları değiştirmiş olsa bizce daha iyi olur. Bununla beraber logar kapaklarınında gözden geçirilmesi gerekmektedir.

Diğer taraftan karayolları kavşağında yapılan alt geçit çalışması.

Sayın  Zeybek, projeyi 195 günde tamamlayarak hizmete sunmayı hedeflediklerini belirtmişti, kış aylarına girdik. Bakalım bu çalışma zamanın da  tamamlanacak mı merakla bekliyoruz.

HANİ SİZDEN PARA ÇIKMIYORDU?

Daha önce demiştik; Şimdi biz belediyeye desek, trafik ve otoparkı çözün, ondan sonra bu işlere para verirsiniz. Hemen derler ki bizden para çıkmayacak, yap işlet devret ile yaptırıyoruz. Nasıl yaptırıyorsunuz? 25 yıl işletme hakkı ve yıllık 140 bin müşteri garantisiyle. Peki, yıllık 140 bin yolcu binmezse ne olacak? Aradaki farkı belediye ödeyecek. Hani sizden para çıkmıyordu? Şu yolcu ve müşteri garantili işlerden vazgeçin artık. Köprülerde ne kadar ödediğimizi görmüyor musunuz? Hava alanlarında ne kadar ödediğimizi görmüyor musunuz? Zafer Hava alanına ödediğimizi görmüyor musunuz? Yıllık 140 bin müşteri! Afyonun nüfusu 240 bin.

BÜYÜK BİR KUL HAKKI VAR

Bu sayıyı tutturmamız mümkün değil. Biz böyle söyleyince Saadet Partisi teleferiğe karşı mı?  Hayır. Biz teleferiğe değil, yapılış usulüne ve zamanına karşıyız. Müşteri garantisine karşıyız.  Hamama giren terler demiş atalarımız. Ticarete atılan da riske girecek. Karını zararını kendisi düşünecek. 140 bin müşteri garantisi. Bir de bunu dolar ya da Euro üzerinden verirsiniz. Ne ala memleket. Her fırsatta kul hakkının vebalinden bahseden, Sayın Mehmet Zeybek beyi tekraren uyarıyoruz. Afyonkarahisar halkı binmediği teleferiğin parasını ödeyecek. Bundan daha büyük bir kul hakkı var mıdır? Bu vebale girmek istemiyorsanız bundan derhal vazgeçin.

AŞI VE PCR TESTİ ZORUNLULUĞUNU İPTAL ETTİLER

Eskişehir Valisi  Erol Ayyıldız, yüz yüze eğitim gören Üniversite öğrencilerinin yanı sıra okullara girmek isteyen öğrenci velilerinden ve yurtlarda görevli tüm personelden 2 doz Covid-19 aşısı olmayanlar için istenen negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğunu iptal etti. Resmi açıklamanın ardından yaklaşık 70 bin öğrencinin eğitim gördüğü Eskişehir'de, 3 üniversiteye girişte yaşanan yoğunluk azaldı. Öğrenciler, kimlik kartlarına tanımlı HES kodları kontrol edilerek içeri alınıyor.

Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erin başkanlığında 05.10.2021 tarihinde toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu aşağıdaki hususları karara bağlamıştır.

HER İKİ VALİYİ DE TEBRİK EDİYORUZ

1. 17.09.2021 tarih ve 36 nolu İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 7. Maddesinde karara bağlanan “Tüm Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personellerden eksik aşılı olanlar ile aşısız olanların haftada iki defa PCR testi yaptırarak kurum amirlerine ibraz etmelerinin sağlanması” hususunun iptal edilmesine,

Yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddeleri uyarınca İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararlarının ivedilikle alınmasına, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmamasına; oy birliğiyle karar verilmiştir. İki valimizi almış oldukları kararlardan dolayı tebrik ediyoruz.”

Milletvekili Özkaya, vatandaşla dalga mı geçiyor?

Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Ayva, “Vatandaşla dalga mı geçiyorsunuz? Çalışanlarımız her ay bir Milletvekillerimiz gibi 25.000 TL almıyor ki!” dedi.
SİYASET 11.10.2021 21:38:00 0


 • Salı 13.1 ° / 3 ° kırık bulutlar
 • Çarşamba 17.2 ° / 6.3 ° Dağınık bulutlar
 • Perşembe 17.5 ° / 9 ° bulutlu bulutlar
 • BIST 100

  1.507%0,96
 • DOLAR

  9,5320% -0,55
 • EURO

  11,0697% -0,61
 • GRAM ALTIN

  547,10% -1,77
 • Ç. ALTIN

  902,715% -1,77