AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, geçtiğimiz günlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Afyonkarahisar Merkez ve İlçelerine yapılacak yatırımlarla alakalı müjdeler verdi.

Milletvekili Özkaya, Afyonkarahisar’da doğalgazın ulaşmadığı ilçe kalmayacağının altını çizerek, “Geçtiğimiz günlerde sayın bakanımız Fatih Dönmez ile verimli bir görüşme gerçekleştirmiştik. Afyonkarahisarımızın enerji sorunlarını ve taleplerimizi ilettik. Sağolsunlar Bakanımız, tüm taleplerimize olumlu yanıt vererek, ilimizin bu alandaki sorunlarına çözüm sağlıyor” dedi. 

2 İLÇE 1 BELDEYE DOĞALGAZ’A BU YIL KAVUŞUYOR

Özkaya, “Doğalgaz ile alakalı olarak Çobanlar, Evciler ve Merkeze bağlı Susuz Beldemize Afyon dağıtım şebekesinden bağlantı yapılmak suretiyle, Evciler ilçemize geçici cng yöntemiyle 2021 yılında doğalgaz verilecek. Ve hemşehrilerimiz temiz, çevre dostu ve ucuz doğalgazdan istifade etmeye başlamış olacak. Başmakçı ve Dazkırı ilçelerimize de 2022 yılında doğalgaz arzının verileceği müjdesini hemşehrilerimizle paylaşmanın sevincini yaşıyorum. Yine Sinanpaşa İlçemiz ve 9 beldesine de en geç 2023 yılında doğalgaz halkımızın istifadesine sunulmuş olacak” dedi. Milletvekili Özkaya, doğalgazın tarihi bir yatırım olduğuna dikkat çekerek, “AK Parti öncesinde Türkiye’de sadece 2 ilde doğalgaz arzı vardı, şuanda Cumhurbaşkanımız liderliğinde geldiğimiz nokta, 81 il ve hatta beldelerimize bile doğalgaz arz edilmektedir.” dedi.

3 YENİ TRAFO MERKEZİ İHALE İÇİN

ÇALIŞMALAR SON AŞAMAYA GELDİ

Elektrik Enerjisi alanında da birçok yatırımın geleceği müjdesini paylaşan Milletvekili Özkaya, “Afyon-1 Trafo Merkezi’nin yenilenmesi için çalışmalar Bakanlığımız tarafından yapılıyor. 154 kV GIS fiderlerinin kablo direğine irtibatının sağlanması için, YG kablo güzergahlarının  güzergah belirleme çalışmaları sonrasında, Afyon-1 Trafo Merkezimi 2021 yılı temmuz ayında İnşallah Bakanlığımız tarafından ihale edilecek. Bu sayede bu bölgede elektrik enerjisiyle ilgili sorunlarımız minimuma inecek” dedi.

BAKANIMIZA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

Karaaslan Trafo Merkezi ile alakalı da ihale öncesi hazırlık çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Milletvekili Özkaya, “İnşallah sahada devam eden kamulaştırma çalışmaları sonrasında ihale gerçekleştirilerek, Karaaslan Trafo Merkezi’de vatandaşlarımızın kesintisiz elektrik enerjisine ulaşması için devreye alınacak” dedi. Bolvadin bölgesine hizmet vermesi planlanan Bolvadin Trafo Merkezi ile alakalı da kamulaştırma ve ihale öncesi hazırlık çalışmalarının sürdüğünü belirten Milletvekili Özkaya, “İnşallah ilimiz de enerji alanında sorun kalmayacak. Bu sorunları minimuma indirmek için Milletvekillerimiz Veysel Eroğlu ve İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanımız Hüseyin Ceylan Uluçay ile birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e de teşekkür eden Milletvekili Özkaya, “Tüm taleplerimize olumlu yaklaşarak bizlere destek olan Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZIN TALEBİ BİZİM İÇİN TALİMATTIR”

Milletvekili Özkaya, “Afyonkarahisar’da tüm sorunların ilgili bakanlık ve kurumlarda takipçisiyiz. Vatandaşlarımızın her türlü makul ve kanunlar çerçevesindeki talepleri bizler için talimattır. Bizde bu taleplerin ve yatırımların hayata geçirilmesi için burada gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Milletimizin verdiği emaneti, milletimizin emrinde kullanıyoruz” dedi.

Özkaya, Afyonkarahisar’ın her alanda hak ettiği noktaya ulaşması için ne gerekiyorsa yaptıkların ve tüm konuların takipçisi olduklarını kaydetti.

2 İLÇE 1 BELDEYE DOĞALGAZ’A BU YIL KAVUŞUYOR

Yurdunuseven ise açıklamasında şunları söyledi: “Geçtiğimiz günlerde sayın bakanımız Fatih Dönmez ile verimli bir görüşme gerçekleştirmiştik. Afyonkarahisarımızın enerji sorunlarını ve taleplerimizi ilettik. Sağolsunlar Bakanımız, tüm taleplerimize olumlu yanıt vererek, ilimizin bu alandaki sorunlarına çözüm sağlıyor.Doğalgaz ile alakalı olarak Çobanlar, Evciler ve Merkeze bağlı Susuz Beldemize Afyon dağıtım şebekesinden bağlantı yapılmak suretiyle, Evciler ilçemize geçici CNG yöntemiyle 2021 yılında doğalgaz verilecek. Ve hemşehrilerimiz temiz, çevre dostu ve ucuz doğalgazdan istifade etmeye başlamış olacak. Başmakçı ve Dazkırı ilçelerimize de 2022 yılında doğalgaz arzının verileceği müjdesini hemşehrilerimizle paylaşmanın sevincini yaşıyoruz. Yine Sinanpaşa İlçemiz ve 9 beldesine de en geç 2023 yılında doğalgaz halkımızın istifadesine sunulmuş olacak.AK Parti öncesinde Türkiye’de sadece 2 ilde doğalgaz arzı vardı, şuanda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde geldiğimiz nokta, 81 il ve hatta beldelerimize bile doğalgaz arz edilmektedir.”

3 YENİ TRAFO MERKEZİ İHALE İÇİN

ÇALIŞMALAR SON AŞAMAYA GELDİ

Afyon-1 Trafo Merkezi’nin yenilenmesi için çalışmalar Bakanlığımız tarafından yapılıyor. 154 kV GIS fiderlerinin kablo direğine irtibatının sağlanması için, YG kablo güzergahlarının  güzergah belirleme çalışmaları sonrasında, Afyon-1 Trafo Merkezimi 2021 yılı temmuz ayında İnşallah Bakanlığımız tarafından ihale edilecek. Bu sayede bu bölgede elektrik enerjisiyle ilgili sorunlarımız minimuma inecek. İnşallah sahada devam eden kamulaştırma çalışmaları sonrasında ihale gerçekleştirilerek, Karaaslan Trafo Merkezi’de vatandaşlarımızın kesintisiz elektrik enerjisine ulaşması için devreye alınacak. İnşallah ilimiz de enerji alanında sorun kalmayacak. Bu sorunları minimuma indirmek için Afyonkarahisar Milletvekilleri olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Tüm taleplerimize olumlu yaklaşarak bizlere destek olan Bakanımıza şükranlarımı sunuyoruz.

VATANDAŞLARIMIZIN TALEBİ BİZİM İÇİN TALİMATTIR

Afyonkarahisar’da tüm sorunların ilgili bakanlık ve kurumlarda takipçisiyiz. Vatandaşlarımızın her türlü makul ve kanunlar çerçevesindeki talepleri bizler için talimattır. Bizde bu taleplerin ve yatırımların hayata geçirilmesi için burada gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Milletimizin verdiği emaneti, milletimizin emrinde kullanıyoruz.”

 

Özkaya ve Yurdunuseven’den ortak müjde

Milletvekilleri Özkaya ve Yurdunuseven, Afyonkarahisar’da doğalgazın ulaşmadığı ilçe kalmayacağının altını çizerek ortak bir açıklama yayımladı.
SİYASET 4.03.2021 21:04:00 0


 • Salı 18 ° / 9 ° Parçalı bulutlu
 • Çarşamba 19 ° / 3 ° Güneşli
 • Perşembe 20 ° / 3 ° Güneşli
 • BIST 100

  1.377%-0,00
 • DOLAR

  8,1151% 0,33
 • EURO

  9,7852% 0,47
 • GRAM ALTIN

  462,98% 0,53
 • Ç. ALTIN

  763,917% 0,53