Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ve Vali Kübra Güran Yiğitbaşı geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılarak Zafer Meydanı’nda yapımına başlanan ‘Millet Kütüphanesi’ inşasını gezdi. Başkan Zeybek, Bakan Yardımcısı Demircan’a ve Vali Yiğitbaşı’na Kütüphane çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

HEM GÜÇ HEM DE ÇOK KIYMETLİ

2 kat bodrum olmak üzere teras ile birlikte toplam 6 kat olarak dizayn edilen Millet Kütüphanesi’nin Afyonkarahisar’a şimdiden hayırlı olmasını dileyen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan; “Sayın Başkanımıza şükranlarımızı iletiyoruz. Şehrin merkezinde, Kale manzaralı, mimarisi son derece güzel bir yapının inşasının başlamış olması çok kıymetli. Toplam 5 bin metrekare alanda hizmet verecek kütüphane öğrenciler ve aktivitelere ev sahipliği yapacak. Kısa zamanda hizmete açmak nasip olur. Sahada başlamış iş bitmiş iştir. Kazıklar çakılmış, hafriyatlar devam ediyor. Şehrin dışında gösterişli binalar yapabilirsiniz ama şehrin merkezinde trafik akışının devam ettiği alanda böyle bir şeyi gerçekleştirmek hem güç hem de çok kıymetli. Başkanımızı tebrik ediyorum. Afyonkarahisar’a hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

KISA SÜREDE HİZMETE AÇMAYI PLANLIYORUZ

Desteklerinden dolayı Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demir’e şükranlarını sunan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise, bu projenin hayata geçmesiyle birlikte gençlere daha ferah bir ortam sunulacağını kaydetti. Kütüphanenin genel durumu ile ilgili bilgiler de veren Zeybek, “Millet Kütüphanesi 2 kat bodrum ve teras kat olmak üzere 5 kattan oluşuyor. 4 bin 230 metre kare kapalı alana sahip kütüphanede çok amaçlı salon, çalışma odaları, atölyeler, eğlence salonları, oyun ve sergi alanları, çocuk eğitim alanı, teras kafeterya ile binlerce kitabın yer aldığı kütüphane bulunuyor. Şehrimizin en büyük kütüphanesi olacak Millet Kütüphanemizi kısa sürede hizmete açmayı planlıyoruz, şehrimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

BAŞKAN ZEYBEK’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan Millet Kütüphanesi’nin yapılacağı alandan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in makamına geçti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Zeybek, konuklarıyla yakından ilgilendi. Ziyarette Zeybek, Belediyenin şehrimizin tanıtımına yönelik yaptığı çalışmalara ilişkin Bakan Yardımcısı Demircan’a bilgiler verdi.

“Sahada başlamış iş bitmiş iştir”

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere şehrimize gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ‘Millet Kütüphanesi’ inşaatında incelemelerde bulundu.
GÜNDEM 20.05.2022 23:17:00 0


 • Cumartesi 25.9 ° / 13 ° Açık hava
 • Pazar 25.2 ° / 12.8 ° Açık hava
 • Pazartesi 26.2 ° / 13 ° Açık hava
 • BIST 100

  2.444%1,60
 • DOLAR

  16,7493% 0,30
 • EURO

  17,4918% -0,20
 • GRAM ALTIN

  973,27% 0,34
 • Ç. ALTIN

  1605,8955% 0,34