Memur-Sen İl Temsilcisi, Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan, düzenlediği basın toplantısı ile Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in başlattığı “Askıda Tablet ve Televizyon Kampanyası”na destek verdi. Arslan açıklamasında şunları söyledi:

“Afyonkarahisar Belediyemizin “Askıda Tablet ve Televizyon Kampanyası” ile eğitime destek projeleri, ihtiyaç sahibi -maddi imkanı olamayan- öğrencilerimizin uzaktan eğitimden mahrum kalmamaları için başlattığı, uyguladığı projeyi kıymetli buluyor, Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1Nolu Şube olarak teşekkür ediyoruz ve destekliyoruz.

Göreve başladığından bu yana insanımızın yanında, sokakta, camide,  sanayide, esnafla, milletle iç içe gördüğümüz Şehreminimiz, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Zeybek ve ekibi hayırseverlerimize “Askıda Tablet ve Televizyon Kampanyası” ile yeni bir hayır kapısı açmıştır. İhtiyaç sahibi öğrencilerimizin uzaktan eğitimle ilgili ihtiyaçlarının imdadına yetişen bu kampanya; istikbalimizle ilgili kaygı duyan, eğitime duyarlı tüm kesimler için katkı sunulması gereken bir fırsattır.

Hacı Bayram Veli’nin ifadelerinde yer bulduğu haliyle “İnsan, şehri inşa ederken, aslında taşın toprağın arasında kendisini inşa eder. Gönülde her ne var ise, şehir olarak görünür. Gönlü taş olanın şehri taş, gönlü aşk ile dolu olanın şehri gülistan olur.”

Eğitimle ilgili yapmış olduğumuz projelerimizde Belediyemizi ve Belediye Başkanımızı her zaman yanımız bulduk. “Bir Bilenle Bilge Nesil” Kitap okuma yarışmamızda proje ortağımız olarak binlerce kitabın öğrencilerimize ulaştırılmasından; “Bir Yetim Bir Dilek Bir Yetimhane” projemiz kapsamında şehrimizde yetimlerin dileklerinin yerine getirilmesinde sokakları birlikte arşınladığımıza, Orta Afrika ülkesi olan ÇAD’ın Başşehri Encemine’de yapımı tamamlanmak üzere olan “Erol Battal Kız Yetimhanesi’ne” olan şahsi katkılarına, her zaman eğitimden yana katkı sunan bir duruş gördük.

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube olarak, şehrimizi gülistan eylemek isteyen bu güzel bakışa, gayrete teşekkür ediyor, hak ve hayır mücadelemizde insanımıza, ihtiyaç sahiplerine, öğrencilerimize ve eğitime yapılan her türlü katkıyı, projeyi desteklemeyi aslî vazifelerimizden kabul ediyor, Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Yönetim Kurulumuzun şahsi katkıları ile 10 evladımızın tablet ihtiyacını karşılayarak, çorbada bizim de tuzumuz olsun istiyoruz.

Afyonkarahisarlı tüm hemşerilerimizi, hayırseverlerimizi, Afyonkarahisar Belediyemizin besmelesini çektiği, hak ve hayır mücadelesine ortak olmaya, katkı sunmaya davet ediyoruz.

Şehreminimiz Sayın Mehmet ZEYBEK ve ekibine; öğrencilerimize, şehrimizin eğitimine katkı sunan kıymetli bir projede bizlere de katkı sunmafırsatı verdikleri için ayrıca teşekkür ediyor, kendilerine Rabbimizden başarılar ve kolaylıklar diliyoruz.”

Şehr-i Eminimize teşekkür ediyoruz

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan, “Gönlü aşk ile dolu olanın şehri gülistan olur. Şehr-i Eminimize teşekkür ediyoruz” dedi.
EĞİTİM 25.09.2020 20:38:00 0


 • Pazartesi 22 ° / 9 ° Parçalı bulutlu
 • Salı 22 ° / 9 ° Parçalı bulutlu
 • Çarşamba 22 ° / 8 ° Güneşli
 • BIST 100

  1.144%-3,88
 • DOLAR

  8,0862% 1,49
 • EURO

  9,5597% 1,17
 • GRAM ALTIN

  494,48% 1,49
 • Ç. ALTIN

  815,892% 1,49