Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, yaptığı yazılı açıklama ile bir kez daha Kentsel Dönüşüm Projesini gündeme getirdi. Konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını kaydeden Görgöz açıklamasında şunları söyledi: “Şehrimizin en merkezi yerlerinde yapılması planlanan “Kentsel Dönüşüm Projesi” halen Afyon’un en önemli sorunu olarak önümüzde duruyor. En önemli sorunu diyorum çünkü dönüşümü gerçekleştirmek isteyen zihniyet, yapmak istediğinden vazgeçmiş değil, sadece birkaç ay erteledi.

Farklı kandırma yolları bulana kadar zaman kazanmak istiyor. Dile kolay 6 ay sürekli olarak bu konuyu gündeme getirdik. Getirmemiz gerekiyordu, çünkü vatandaşın malı, mülkü hiç haber verilmeden, bir oldu-bittiyle elinden alınmak isteniyordu.

Önce muhtarlarımızı, halkımızı  uyardık ve doğruları anlattık. Sonra vatandaşların beklentilerini öğrendik, taleplerini aldık ve bu konuyu sürekli olarak Afyon’un gündeminde tuttuk.

Mecbur kaldılar, hak sahipleriyle toplantı yaptılar.

Yapılan toplantıda açıklanan metrekare fiyatlarını duyan vatandaş haklı olarak isyan etti, sesini yükseltti. Çünkü açıklanan metrekare rakamları olan 400-1700 TL, gerçek değerinden çok düşüktü, adeta çerez parasıydı.

İsyanı gören, yükselen sesleri duyan hapazlamacılar geri adım atmak zorunda kaldılar.

ÇEVİR KAZI YANMASIN

Sonra bir baktık ki, belediye başkanı, vekilleri, atamalı başkanı; “efendim biz halkımızın yanında olacağız” naraları atmaya başladı. Neden? Çünkü vatandaş uyandı ve kendi malına, mülküne, haklarına sahip çıktı. Neymiş? Halkın yanında olacaklarmış, olur. Çevir kazı yanmasın.

Pekala biz neden bu işin peşini bırakmıyoruz?

Çünkü biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Halkımızın haklarını korumak, halkımıza sahip çıkmak bizim görevimizdir. Ne siyasi ne de maddi beklentimiz, olmaz-olamaz.

Bütün amacımız halkımızın mutlu olmasını sağlamaktır.

Bu iktidar 19 yıldır, halkımızın yararına olacak bir adım atmamıştır. Her yapılan işin altında, iyi bakın rant vardır, kendilerine dönük fayda vardır.

Onun için biz her defasında; “bu dönüşüm kentsel dönüşüm mü olacak yoksa rantsal dönüşüm mü olacak?” diye sorduk.

Ve elbette yine haklı çıktık. Keşke yanılsaydık. Çünkü yapmak istedikleri rantsal dönüşümdü.

Buradan bir kere daha bu işin sorumlularını uyarıyoruz; yapmak istediğiniz dönüşüm planı yanlıştır. Yanlış hesap Bağdat’tan dönermiş. Ertelenen ihaleyi de, özel hesaplarınızı da iptal edin ve doğruya gelin.

Doğru nedir? Doğru, hak sahiplerini birebir muhataplarıyla görüştürerek, pazarlık etme imkanı vererek, gerekirse komşularla birleşip anlaştırarak, ev sahibi, mülk sahibi olmasını sağlamaktır.

Kısacası TOKİ’yi devreden çıkarmaktır. Yapılan anlaşmayı iptal etmek, gerçekten halkın yanında olmaktır. Bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

TOKİ’yi devre dışı bırakın, halkın malını elinden alamazsınız!

CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, “Kentsel Dönüşümde en doğrusu TOKİ’yi devreden çıkarmaktır. Yapılan anlaşmayı iptal etmek, gerçekten halkın yanında olmaktır” dedi.
SİYASET 22.01.2021 21:24:00 0


 • Pazartesi 12 ° / -2 ° Parçalı bulutlu
 • Salı 11 ° / -2 ° Parçalı bulutlu
 • Çarşamba 13 ° / 1 ° Parçalı bulutlu
 • BIST 100

  1.534%-0,55
 • DOLAR

  7,6901% 2,10
 • EURO

  9,1419% 1,80
 • GRAM ALTIN

  416,04% 1,16
 • Ç. ALTIN

  686,466% 1,16