Vali Gökmen Çiçek, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Çiçek mesajında şunları söyledi:

“Yüce Allah’ın biz kullarına sevinç ve mutluluk kaynağı olarak armağan ettiği eşsiz zaman dilimlerinden biri olan Kurban Bayramı’na kavuşmanın manevi coşkusunu, heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

SEVİNÇ VE GÜZEL ANILAR YERİNİ ALIR

Bayramlar, günlük hayatın koşuşturmacası arasında bizleri tüm sıcaklığı, huzuruyla karşılayan müstesna günlerdir. Bu özel ve anlamlı günlerde tüm kırgınlıklar, kızgınlıklar bir kenara bırakılır, sevinç ve güzel anılar yerini alır. Dini Bayramlar manevi yönümüzü zenginleştiren, toplumsal bütünlüğümüzü, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, birbirimizi anlamamızı sağlayan, güzel anıların oluşturulduğu özel günlerdir.

Uzun bir süredir Covid-19 salgınının gölgesinde geçirdiğimiz günleri önemli ölçüde geride bıraktık. Aşılama çalışmaları ve vatandaşlarımızın kurallara duyarlılığı sonucu 1 Temmuz itibariyle kontrollü sosyal hayatın 3. Aşamasına geçtik. Bir Kurban Bayramı’nı daha salgınla mücadele ve kontrollü sosyal hayatın olduğu süreçte karşılıyoruz.

YENİDEN ARTMASINA İMKAN TANIMAYALIM

Böylesine hassas bir süreçte eş, dost, akraba ziyaretleri gerçekleştirirken salgın sürecinin sürdüğünü aklımızdan çıkarmamalı, ziyaretleri mümkün olduğunca kısa tutmalı, hijyen, maske ve mesafe kurallarına dikkat etmeli, kalabalıklardan uzak durmalı, evlerimizi sık sık havalandırmalıyız. Bayram sevincimizin salgının yeniden artmasına vesile olmasına imkan tanımamalıyız. İnşallah bu bayram özlediğimiz eski bayramlara kavuşacağımız son bayram olur.

Kurban; Rabbimize, birbirimize, iyiye, doğruya, güzele, yakın olmak demektir. Onun için bayramı fırsat bilerek, ailemiz, akrabalarımız ve yakınlarımızla hemhal olmalı,  sevgi ve merhamete muhtaç yetim, garip, hasta, yaşlı ve kimsesizlerin sevinci olmalıyız.

SEVİNCİMİZİ ONLARLA DA PAYLAŞMALIYIZ

Bu güzel bayram günlerinde yakınlarımızı ve gazilerimizi de yalnız bırakmamalı, bayram sevincimizi onlarla da paylaşmalıyız. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum.

Bayramı şehir dışında geçirecek olan ve bayram süresince yollarda olacak olan tüm vatandaşlarımıza da trafik kurallarına uymalarını, bayram sevincine gölge düşmemesi adına uykusuz, emniyet kemersiz ve tedbirsiz bir şekilde seyahat etmemelerini bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

EMNİYET VE JANDARMA BAYRAMDA GÖREVİ BAŞINDA

Yolların kavşak noktası konumunda olan Afyonkarahisar’ımızda bayram süresince herhangi bir aksaklığa sebebiyet vermemek adına emniyet ve jandarma ekiplerimiz bayram süresince görevlerinin başında olacaklar. Şimdiden hepsine iyi bayramlar ve hayırlı görevler diliyorum.

Bayram süresince çalışmak durumunda olan sağlık, itfaiye ve zabıta personeli ve tüm çalışanlara kolaylıklar diliyorum. Bütün vatandaşlarımızın, kamu görevlilerinin, sivil toplum kuruluşlarının ve basın mensuplarının Mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Vali Çiçek’ten bayram uyarıları

Vatandaşların Kurban Bayramını kutlayan Vali Gökmen Çiçek, önemli uyarılarda da bulundu.
GÜNDEM 18.07.2021 21:55:00 0


 • Perşembe 33.9 ° / 20 ° Bulutlar
 • Cuma 35.7 ° / 20.8 ° Dağınık bulutlar
 • Cumartesi 34.2 ° / 16.9 ° kırık bulutlar
 • BIST 100

  1.414%0,01
 • DOLAR

  8,5304% 0,66
 • EURO

  10,1243% 0,84
 • GRAM ALTIN

  497,78% 0,77
 • Ç. ALTIN

  821,337% 0,77